Alexa Toolbar Kaldırma Nasıl Yapılır?

Alexa toolbar kullanmaktan vazgeçtiniz ve ilgili toolbarı kaldırmak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. Bir çok programın yanında gelen bir kamyon toolbarınız varsa diğerleri içinde aynı adımları uygulayıp bu toolbar görüntüsüne son vererek aydınlık bir İnternet gezintisine başlayabilirsiniz.

screehelp-program-optimizer-select

Alexa Toolbar ile ilgili genel  teknik bilgilere ilk önce bakalım;

Ismi:          Alexa Toolbar
Yayıncısı:        Alexa Internet
Türü:          Toolbar
Class ID:        {EA582743-9076-4178-9AA6-7393FDF4D5CE}
Dosya:          AlexaToolbar.10.0.dll
Klasör:         C:\Program Files\Alexa Toolbar

Toolbar Kurulum Kaldırım Adımları

Toolbarı kaldırmayı kesin kararlıysanız ve ilerde işinize yaramayacağını düşünüyorsanız “Program Ekle/Kaldır” kısımına giriş yaparak ilgili kısımda yer alan programlar arasında Alexa Toolbar’ı bularak kaldırma işlemi yapınız. Bu şekilde ilişkili olduğu diğer tarayıcılardan da kalkacaktır. Bu kesin yöntemidir. Fakat diğer yöntemide aşağıdaki gibidir.

 • Mozilla Firefox’da (yukarı kısımda ki) Görünüm > Araç çubukları
 • İnternet Explorer’da (yukarı kısımda ki) Görünüm > Araç çubukları

Açılan pencerede çıkan toolbar isimlerine basarak ilgili toolbarları kaldırabilirsiniz. İsterseniz diğer tüm toolbarlarıda bu kısımdan kaldırabilirsiniz.

6 Comments

 1. Alex’a toolbar güzelde sıralama düşürmeden ve boş boş kasmadan başka işe yaramıyor aslında alex’a yeni tasarıma geçtikten sonra toolbar’larda işe yaramayacak diye birşeyler gündeme geldi bakalım olmazsa bu yöntemler ile kaldırırız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir