Güvenlik Önlemlerimiz

2005 yılından bu yana WordPress teması eklemeleri ile ilgili çalışmalarımızda önemli bir birikim elde ettik ve güvenliğin ne derecede önemli olduğunu çok net anladık. 2011 yılından bu yana kapalı durumda olan Wptr.net WordPress Tema sayfamıza ciddi güvenlik önlemleriyle baştan yeniledik. Artık %100 güvenli bir yapıda olduğumuzu söyleyebiliriz.

guvenlik1

Güvenlik İçin Aldıgımız Önlemler – 29.10.2013 Güncellemesi

Güvenli Bir Sunucu

Sunucu erişimlerini engellemek ve kendi sunucumuzun güvenliğini sağlamak için kendi sunucularımıza geçtik. Tüm güvenlik önlemlerini en üst seviyede tutmak için önemli eklemeler yaptık. Wptr.net 2 yıl aradan sonra 2013 ekim ayında kendi sunucusuna geçerek tekrar tema paylaşım çalışmalarına başlamıştır.

Test Kısımını Farklı Bir Sunucuda Yayınladık

2011 yılında gelen saldırıların temelinde kontrol etmek için indirdiğimiz temaların birisinden gelen dosyadan kaynaklıydı. Test kısmı ve normal web sayfasının aynı sunucuda olması ciddi bir tehlike oluşturdu. Bu sebepten güvenliği artırmak amacıyla test kısımını tamamen farklı bir yere kaydırdık ve ana siteyle bağını kopardık.

Güvenlik çözümleri için test ve wptr.net ana sitesinin farklı yerde olması en öncelikli adımımız oldu. Artık sitemizden tema indirirken en güvenli kaynağın Wptr.net olduğu bilincinde olabilirsiniz.

Temaların Kontrol Edilmesi ve 2009 Yılındaki Hallerine Dönüş

Tema dosyalarımız yedeklerini en güvenli hali olan 2009 yılındaki hallerini bulduk ve tüm temaları tek tek kontrol ederek tekrar yayınladık. Sisteminize zarar verecek küçük bir resim dahi yer almamaktadır. Titiz ve dikkatli bir çalışma sonucunda temalar tekrar “Themes” klasörü içerisinde yayınlandı.

Sitemizde eklenmesini düşünmediğimiz eklentileri kaldırdık ve yeni bir eklenti kısımını aktif etmek için çalışmalara başladık. Yeni bir eklenti birikimi elde etmek istiyoruz. Bu konuda tecrübeli bir kadromuz yer almaktadır.

Tema İndirdiğiniz Sayfalara Dikkat Edin

Son günlerde karşılaşılan tema güvenlik açıkları yüzünden WordPress teması paylaşımı yapan web sayfaları bu sorunla karşı karşıya kaldı. Güvenirliğinden tam emin olmadığınız tema sitelerinden yükleyeceğiniz temalar sistemize geri dönülmez zararlar verebilir. Wptr.Net olarak en önemli çalışmamızı arka planda güvenliğe bu yüzden yatırdık. Almış olduğumuz güvenlik önlemleri ile sizlerin emeklerinize sahip çıkmaya/korumaya çalışıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir