Hakkımızda

Türkiye’de henüz WordPress bilinmediği dönemlerde WordPress alt yapısı ile tanıştık. Tanışma sürecinde bir süre bir kaç farklı sitemizde WordPress kullandık ve sevdik. Güzel bir alt yapıya sahip WordPress’e geliştirilebilir bir sisteme sahipti. Tüm webtasarımcı arkadaşlarımıza WordPress tavsiye ederken, Seo ile ilgili önemli artılarından bahsettik. Bir süre sonra WordPress ile ilgili Türkçe kaynak ve tema eksikliğini farkederek tema arayanlar için Wptr.net sitesini WordPress Tema sitesi olarak oluşturduk.

WordPress alt yapısı hakkında hala bilginiz yoksa WordPress Nedir makalemizi okuyabilirsiniz.

İlk olarak elimizde mevcut olan bir kaç temayı Türkçeleştirip, Türkçe karakter sorunlarını hallettikten sonra Wptr.net’de yayınladık. Daha sonrasında 2 tane kendimize özel tema yaptık. Temalar hem Türkiye’de hem Yurtdışında çok ilgi gördü ve sevildi.

2011 yılında talihsiz bir süreç geçirdik ve sunucumuza ciddi saldırılarak aldık. Yanlış kişilerin sistemimize sızmasıyla maalesef zor günlerimiz oldu. Bu süreçte Wptr.net olarak severek yaptığımız tema paylaşım işine bir süre ara vermek zorunda kaldık.

2 yıllık bir aradan sonra tüm sistemimizi baştan kurduk. %100 güvenli bir sunucuya %100 güvenli bir sisteme geçtik. Bu şekilde tüm kodlarımızı ve tüm dosyalarımızı yeniledik. Şimdi yeni bir başlangıçla hem WordPress tema paylaşımına devam ederken hemde Blog dünyasını yakından takibe başladık.

Artık Wptr.net üzerinden bloglardaki gelişmeleri anlık takip etmenizde mümkün. Blog tanıtımları gibi önemli bir kısımıda devreye sokarak daha işlevsel bir yapıya bürünmeye çalışıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir