Blog Okulu

Başarı Rastgele Olan Birşey Degildir

Sadelik en yüksek gelişmişlik düzeyidir. Leonardo da Vinci‘nin bu ince sözüyle başladığımız bilgi paylaşım sayfamızla yolun başında, ortasında ve üst kesiminde olan arkadaşlarımıza birşeyler aktarabilmek amacındayız. Hangi kademede olursanız olun Wptr.net “Blog Okulu” sayfasında ilham verici ve şaşırtıcı konularla karşılaşabileceksiniz.

Blog Okul‘unu şimdi sık kullanılanlarınıza eklemek için CTRL + D tuşlarına basın. Aşağıdaki kısımdan paylaşılan konulara ulaşabilirsiniz.

WordPress Admin Şifresini phpMyAdmin Üzerinden Değiştirme

Şifremi sıklıkla unutan biri olarak en fazla yaptığım şifre değiştirme işlemlerinden birisidir. Aşağıdaki adımları takip ederek Cpanel üzerinden Admin şifrenizi değiştirebilirsiniz. Cpanel’e Bağlanın Siteadiniz.com/cpanel uzantısını kullanarak Cpanel’e bağlanın. phpMyAdmin’e Tıklayın. phpMyAdmin’e giriş yaptıktan sonra sitenizin kurulduğu ilgili Database seçin. wp_users Tablosuna Gelin. İlgili tabloyu genişlettiğimiz üyeler gelmektedir. Üyelerden düzenlemek istediğimiz üyeyi düzenleme seçeneğiyle detaylarını açıyoruz. …

WordPress Admin Şifresini phpMyAdmin Üzerinden Değiştirme Devamı »

WordPress Sitenize Güncel Haber Ekleme

Sidebar yani “Bileşenler” kısmı sayesinde sitenize güncel haberleri nasıl ekleyeceğiniz konusuna değineceğiz. Haber kodları ve alt yapısı “Türkiye Aktüel” tarafından sağlanmaktadır. Gündemi yakından takip eden haber portalının WordPress’te kullanım için uygun halde olan kodlarını ve sitenize nasıl ekleyeceğiniz konusuna değineceğiz. İlgili kodlar WordPress.com sunucusu üzerindeki bloglarınızda çalışmayacaktır.

Blog Açmak İçin Neler Gerekir?

Blog açmaya karar verdiniz peki nasıl açılacağını “blog için nelerin gerektiğini” bilmiyorsunuz. Peki bu konuda güzelce gerekli yönlendirmelerle şimdi size bir blog oluşturalım ve ilk adımı atalım. Blog oluşturmak için karşınızda iki alternatif vardır bunlardan bir tanesi ücretli diğeri ise ücretsiz oluşturmadır. Her ikisinin artı ve eksi yönleri vardır bunları aşağıda belirteceğiz.

Alexa Degeri Nasıl Yükselir?

Blogunuzu açtınız ve karşınızda artık tanıtım ve reklam gibi kademeler var. Reklam verenlerin hala kriterleri arasında yer alan Alexa değerini artırmak istiyorsunuz. Bu konuda yapmanız gereken bazı özel eklemeleri bu kısımda sizlerle paylaşacağız. Önemli bir soru ise Alexa değerinin google sonuçlarına katkısıdır, yine bu makalede bu konuya da değineceğiz.

Blog Konusu Nasıl Seçilir?

İlham meleklerinin ne zaman geleceği belli olmaz. Bir bloga başlamakta böyle birşeydir. Bir anda yeni bir bloga başlamaya karar verirsiniz fakat tam olarak nasıl bir blog açacağınız konusunda kararsızsınızdır. Genelde bu işi kalitesiz ve eksik yapan arkadaşlar aratırlma hacmine göre blog açmakta ve spam yöntemlerle bu bloglarını büyütmeye çalışmaktadır.

WordPress Nedir?

WordPress bir CMS’dir, yani İçerik Yönetim Sistemi olarak geçer. Cafelog’un resmi olarak devamı olan WordPress, Google çalışanı Matt Mullenwegg tarafından kurulmuştur. PHP / Mysql ikilisini kullanan WordPress, Jquery ve Ajax ile zenginleşmiş görüntüler ortaya çıkartabilmektedir. Bugün dünya üzerinde “Blog” mantığının bu denli gelişmesinde WordPress’in katkılarından bahsedilebilir.

Blogunuzu Dmoz’a Nasıl Eklersiniz?

Directory Mozilla Open Project ismiyle yayın hayatına başlayan Dmoz.org, başta Google olmak üzere bilinen tüm arama motorları için gereksinim haline gelen belli kriterlere göre listelenen kaliteli siteler tanımlasını gerçekleştiriyor. Editörler tarafından belirli kriterlere bağlı kalarak yapılan incelemeler sonuçta listenen siteler ODP dizini içerisinde yer alıyor.

Exit mobile version